1. Pentru a avea acces deplin la funcţiile forumului şi pentru a putea folosi chatul, va trebui să te înregistrezi.
  2. Aprecierile și comentariile voastre ne motivează! Dacă apreciezi munca pe care o depunem, înregistrează-te și dă-ți cu părerea asupra seriilor pe care le urmărești!
  3. Oaspete, vrei să te alături echipei noastre? Te aşteptăm în secţiunea Recrutări!
  4. Ne puteţi găsi şi pe canalele oficiale de Discord sau Telegram ale grupului!

Attack on Titan - 37 [Final]

Discuție 'Attack on Titan' începută de Nakamura, Jun 18, 2017.

1. Nakamura
    Question

Nakamura Team Murachnia Administrator Moderator

Înregistrat:
    Jan 27, 2014
    Postări:
    2,280
    Aprecieri primite:
    19,217
    Shingeki no Kyojin - Episodul 37 - Ţipătul
    Tradus în română - Online

1080p: :nofile: - :mega: - :openload:
    720p: :nofile: - :mega: - :gdrive: - :openload:
    480p: :mega: - :stream: - :openload:

Traducere: BumbleBee
    Verificare: Taka
    Editare: arachnia
    Encodare: Nakamura

Atenţie! Episodul este urcat pe trackerul nyaa.si, un tracker gratuit.
    Vă rugăm să păstraţi torrentul la seed cel puţin 30 de zile de la descărcare, pentru a-l menţine activ.​

kanyst, Tomitza, Shiki și alţi 39 apreciază asta.
  2. DamaChar
    Sleepy

DamaChar Shinigami

Înregistrat:
    Sep 8, 2014
    Postări:
    473
    Aprecieri primite:
    1,104
    Episodu asta a fost ciudat rau . Armin il proteja pe Jean , dar , mai mult parca lovea muste , nu titani.
    Un cadru romantic ...atunci cand Mikasa isi exprima sentimentele , .... serios ... ma asteptam la un sarut ceva , atunci ar fi fost "maxim" , dar, Eren ca deobicei trebuie sa strice tot .
    Macar si a descoperit noua putere , si insfarsit se face putina lumina ...dar ... Din ce am vazut pe "animelist" este anuntat sezonul 3 , cica va aparea in 2018 .
    Adica ca si sezonul 2 .... inca 4 ani de asteptare :laughing:)
    Undeva pe la minutul 4 si ceva se aude pe fundal Bad Karma , ori mi se pare :laughing:)

Multumesc pentru episod :p

Alibaba2012, Hachiman, valiandrei16 și alţi 7 apreciază asta.
  3. BijuuMode
    Devilish

BijuuMode Shinigami

Înregistrat:
    Sep 12, 2013
    Postări:
    624
    Aprecieri primite:
    2,020
    Deci a fost un episod bestial , deci nu alte cuvinte pentru faza cu Eren când controla titani decât epică , iar păcat de Hannes că a fost omorât fix de titanul de acum 5 ani :( . Iar aceea fază când Mikasa ia spus acele cuvinte lui Eren mai rămânea să îi spună că îl iubește , dar înainte de a se ridica Eren parcă Mikasa s-a întins spre el să îl sărute dacă nu mă înșel :laughing: și chiar vroiam să îi văd pe ei 2 formând un cuplu . Iar sunt 100% sigur că oameni sunt transformați în titani poate că e ca și același ser pe care la injectat tatăl lui Eren în el . Și nu pot să cred ce repede a ajuns la final acest sezon .. dar vestea bună e că va fi al treilea sezon în 2018 să sperăm că va fi pe la început să nu așteptăm așa mult , iar la final se pare că oarecum îl vedem pe titanul bestie dacă mă uit mai bine seamănă cu tatăl lui Eren dar sincer nu cred că e el , oricum probabil că în sezonul 3 vom afla cine este titanul bestie , și cine transformă oameni în titani , și poate că vom vedea satul natal a lui Reiner și Bertholdt , în orice caz a fost un sezon bun , poate că sezonul 3 va fi mult mai bun . Mulțumesc pentru munca depusă acestui anime .

Alibaba2012, Nakamura, Hachiman și alţi 6 apreciază asta.
  4. NoGameNoLife
    Cloud_9

NoGameNoLife Shinigami

Înregistrat:
    Oct 13, 2015
    Postări:
    287
    Aprecieri primite:
    1,147
    De fapt sezonul asta e atat de tare... nu atata actiune ,ha? Pe dracu ... informatiile pe care le-am primit in sezonul asta ne arata ca de fapt nu stiam aproape nimic despre titani ... s-a mai zis asta si in cateva episoade.
    Oricum de abia astept sezonu 3 ,dar apare de abia prin 2018 si nu se stie nici data exacta ... deci poate se refera prin 2018 prin iulie cam asa (Zic si eu ,acum nah)
    Vorba unui baiat de pe aici ,daca aveau animatorii de la Naruto terminau imediat seria ,bine din cate stiu manga nu-i terminata oricum ,dar ajungeau departe.
    Am auzit atatea spoilere ce nu-mi venea sa cred atat despre Eren ,prietenii lui ,familia lui si ceva legat de guvern ,bine nu pot sa dau spoiler.
    Oricum ar fi foarte frumos sa inceapa Shinobi sa traduca si manga de la Attack on Titan ... e una dintre putinele manga pe care vreau sa le vad.
    (Vreau si la Fairy Tail ,One Piece si de terminat Bleach) si AOT ,vreau neaparat manga de la AOT !!
    Bine acum nu putem obliga pe nimeni ,daca oamenii au deja alte proiecte.
    Multumesc pentru aceasta serie fabluloasa ,pe care ati tradus-o ,bine atoti care au contribuit la serie ,respect !
    O sa mor de atata asteptat pana in 2018 ... atunci am si bacu' ... mai trebuie si sa invat ,dar cum dracu sa invat daca astept AOT ? ... Asta nu-i o scuza ,trebuie sa ma apuc de invatat ,dar totusi de abia astept AOT sezonul 3.
    Din cate am vazut urmeaza sa apara serii din ce in ce mai interesante ,spre exemplu filme ,ova-uri ,serii si multe altele din 2018.
    A si sa nu uitam cat a evoluat grafica la anime-uri ,doar uitati-va la Kimi no Na wa ,e geniala (Grafica ,cat si povestea a si in cazul in care nu stiati filmu asta are cea mai mare nota data pe MyAnimeList ,mai mare chiar si decat FMAB ,dar FMAB e cel mai bun anime ever) dar deja schimb subiectu.
    Multumesc frumos din nou pentru seria asta ! Ps : Daca puteti sa traduceti manga ,sa o traduceti pls (Nu va obliga nimeni ,doar ca chestie)

Alibaba2012, Nakamura, Hachiman și alţi 7 apreciază asta.
  5. marriiuuss
    Cool

marriiuuss Angry sleeper

Înregistrat:
    Mar 27, 2012
    Postări:
    1,320
    Aprecieri primite:
    4,815
    După ce am terminat vizionat primul sezon, am putut identifica faptul că două părți sunt în conflict....am citit manga, și mi-am confirmat acest aspect...Acum nu îmi este clar de ce sunt în conflict...im par destul de plictisitoare ultimile capitole...
    În schimb, mi se pare interesantă pare asta...cu misiunea pe care o are ”Eren”

Cât despre acest episod...Mikasa face totul...Asa cum a facut-o pe tot parcursul acestui sezon...aproape...Vreau și eu o femeie ca ea fuffuffuffu!
    Și mulțumesc pentru episod/sezon, băieți și fete!!

Naho, BijuuMode, Nakamura și alţi 6 apreciază asta.
  6. Madsanity
    Cloud_9

Madsanity Chunin

Înregistrat:
    Feb 7, 2017
    Postări:
    3
    Aprecieri primite:
    21
    Seara buna Shinobi. Multumim pentru traducere si efortul depus pentru fiecare episod. Tot respectul!!

Revenind la subiectul episodului "final" , pe langa faptul ca pana la urmatorul sezon in 2018, vom incerca sa supravietuim cu alte serii anime, evitand genul "flowers powers" sau "super girls" (stiti la ce ma refer), nu-mi vine sa cred ca s-a terminat asa rapid. Intradevar anumite raspunsuri la multe intrebari au venit dar sunt mult mai multe intrebari ramase.
    Cat despre episod, serios deci Armin zici ca face un ritual sacru cu sabia prin aer. Mikasa saraca tot incearca cu Eren, dar nu stie ca toata treaba sta in pat???? Iar acum stau sa ma gandesc asa putin daca 5 propozitii care le-a spus Mikasa catre Eren ( intr-un fel exprimarea sentimentelor) , si deja Eren a luat o atitudine Badass si a obtinut "Control power", v-a imaginati daca iar da putina ... intr-un patut ce face Eren pe urma!!!???
    Oricum referitor la finalul episodului secventa respectiva v-a trezii multe curiozitati si multa nerabdare urmaritorilor inraiti. Stiu ca multa lume isi raspund la multe curiozitati prin manga personal nu recomand, pierzi tot suspansul si interesul pentru serie.

Inca odata le multumim staff-ului Shinobi pentru munca depusa zi de zi si speram incontinuare ca la anul sa nu ne lase fara sezonul 3. O seara frumoasa si tot respectul!

Alibaba2012, Nakamura, PikachuAnime și alţi 4 apreciază asta.
  7. ZaDeK
    Twisted

ZaDeK Imperator

Înregistrat:
    May 11, 2012
    Postări:
    3,006
    Aprecieri primite:
    7,969
    Bai ce sa mai, dracu stie ce se intampla cu adevarat. Cine e barbosul de la final si de ce e badss!!? :laughing: Un sezon minunat per total. Am incetcat sa fac o teorie din endigul de la final si cred ca e reala, ca doar nu bagau de nebuni. Abea astept sezonul 3 si sper sa nu treaca 4... ani

Alibaba2012, BijuuMode, NoGameNoLife și alţi 6 apreciază asta.
  8. valiandrei16
    Devilish

valiandrei16 Jonin

Înregistrat:
    Apr 25, 2017
    Postări:
    43
    Aprecieri primite:
    195
    Si asa s-a terminat si al doilea sezon ... un capitol foarte bun lafel ca sezonul . Multi spun ca nu a avut actiune.... dar au fost foarte multe informatii noi .
    Sezonul urmator apare in 2018 ... sper ca in urmatorul sezon sa nu se mai incheie cu 12 episoade ... zic si eu .
    Acum ca Eren poate controla titani pe langa ca el era important fiindca putea sa se transforme in titan acum poate controla si titanii ...
    Dupa parerea mea , acel om de pe maimuta probabil ca si el este lafel ca Eren si controleaza titani punandu-i sa atace zidurile si oameni dintre ziduri ... ( zic si eu )
    Multumesc pentru munca depusa , 12 episoade excelente.

Alibaba2012, BijuuMode, Nakamura și alţi 5 apreciază asta.
  9. xTeuTzLeBronel
    Angelic

xTeuTzLeBronel Chunin

Înregistrat:
    Mar 22, 2015
    Postări:
    13
    Aprecieri primite:
    50
    Un episod bun , un sezon bun. Imi pare sincer rau ca suntem fortati sa asteptam inca 1 an pana cand actiunea va continua , inca nu am inteles care e faza cu zidul ala pe care era titanul bestie.Multumesc echipa Shinobi pentru acest sezon! Si un spoiler mai jos pentru cei care vor sa afle privind omul de la sfarsitul episodului

Ala de la sfarsit era posesorul titanului bestie si anume , Zeke Yaeger care este fiul tatalui lui Eren si al titanului care l-a omorat pe Hannes si pe mama lui Eren pentru ca Grisha a mai fost o data casatorit , iar Zeke este fratele vitreg al lui Eren , iar puterea lui este de a transforma oamenii in titani

Alibaba2012, ZaDeK și Nakamura apreciază asta.
  10. sealNaruto

sealNaruto Chunin

Înregistrat:
    Apr 7, 2014
    Postări:
    33
    Aprecieri primite:
    23
    Da, se aude melodia aia :D

valiandrei16 apreciază asta.
  11. BlueIce
    Artistic

BlueIce Chunin

Înregistrat:
    Feb 15, 2014
    Postări:
    43
    Aprecieri primite:
    72
    un pack cu toate ep din sezonul 3 ar fi super. multumesc shinobi pt munca depusa :)

valiandrei16 apreciază asta.
  12. Missa
    No Mood

Missa 弥 海砂

Înregistrat:
    Mar 13, 2012
    Postări:
    1,257
    Aprecieri primite:
    2,913
    Deci nu cred... Nu cred ca am asteptat atatia ani, doar pentru atat. Bineinteles ca Eren a facut mai nimic pe tot parcursul sezonului, vedeta a fost Mikasa. Parca e un fel de regula nescrisa ca personajul principal sa fie un fatalau. Prevad ca nu va stii sa-si foloseasca abilitatea de a controla titanii, si iar va trebui sa asteptam, sa-l urmarim pe Eren cu incearca sa invete s.a.m.d. Chiar nu vreau sa citesc manga, voi astepta sa vad daca presupunerile mele sunt corecte. In schimb, ma intriga finalul. Vreau sa aflu cine e titanul acela maimuta si tipul cel insotea. Multumim echipei pentru munca depuasa. :) P.S. Daca eram nervoasa ca nu reuseam sa-mi fac timp sa vad finalul sezonului, acum cand am reusit parca imi vine sa arunc laptopul pe geam. :mad:

sealNaruto și ShadowXsc apreciază asta.
  13. xTeuTzLeBronel
    Angelic

xTeuTzLeBronel Chunin

Înregistrat:
    Mar 22, 2015
    Postări:
    13
    Aprecieri primite:
    50
    Este unul si acelasi , nu sunt 2 persoane :laughing:

14. PiPSxz
    Psychedelic

PiPSxz Spion Ninja

Înregistrat:
    Apr 16, 2018
    Postări:
    11
    Aprecieri primite:
    3
    Toata seria EPICA. Rar asa anime, de la poveste pana la muzica, care a fost bestiala.

Distribuie