1. Pentru a avea acces deplin la funcţiile forumului şi pentru a putea folosi chatul, va trebui să te înregistrezi.
  2. Oaspete, dacă întâmpini probleme la descărcarea unui fişier de pe MEGA, încearcă cu un alt browser.
  3. Cel mai bun desen #15 - Participă şi tu!

Naruto 593 - Orochimaru, înviat

Discuție 'Naruto' începută de Nykw_Raizen, Jul 10, 2012.

Statusul discuţiei:
Închis pentru mesaje viitoare.
  1. neogen

neogen Ninja

Înregistrat:
    Mar 28, 2012
    Postări:
    7
    Aprecieri primite:
    18
    Scz-ma nu vreau sa intelegi gresit de aceea o sa incerc sa te lamuresc putin si pe tine dar si pe multi altii , Itachi cand sa luptat cu Sasuke a incercat, a facut tot posibilul sa il sece pe Sasuke de chakra lui pentru a face posibila aparitia , pentru al forta pe Sasuke cu voie sau fara sa se foloseasca de chakra sigililui adica de chakra lui Orochimaru! Toata chestia asta a fost facuta pentu al scapa pe Sasuke de Prezenta lui Orochimaru in sigiliul pus in/pe Sasuke
    Si la sigilat cu acea sabie doar o bucata din Orochimaru din chakru lui, exact aia care era in Sasuke in sigilu.
    Anumite lucruri le-ai spus bine , dar e bine sa lamurim unele capitole/faze pentru a nu induce in eroare si alti useri/cititori din N motive...
    Iar ca si personaj mi-a fost scarba pot spune mai mereu de Oro dar chiar ma bucura extrem de mult aparitia lui acum mai ales de posibilele variante de actiune si dezvaluiri secrete in urmatoarele capitole
    UCHIHA, George și ruffy apreciază asta.
  2. Felix

Felix Imperator

Înregistrat:
    Mar 29, 2012
    Postări:
    1,284
    Aprecieri primite:
    6,303
    Sunt curios de ce mai face Karin... sau de ce nu a intrebat Suigetsu de ce s-a intamplat cu ea...din acest punct de vedere, Sasuke e mult mai ingaduitor cu fostii membrii Taka!
    O alta pista spre mai multa putere data lui sasuke ar fi celulele lui Hashirama, la care Orochimaru are/a avut acces....i-ar putea creste considerabil chakra si puterile oculare!
    Mrs Team!
    Keyps, UCHIHA, George și 1 alte persoane apreciază asta.
  3. Instinkt

Instinkt Shinigami

Înregistrat:
    Mar 28, 2012
    Postări:
    180
    Aprecieri primite:
    522
    Exact asta am spus si eu dar nu cu aceste cuvinte:)
    Porumbel, ruffy, George și 1 alte persoane apreciază asta.
  4. neogen

neogen Ninja

Înregistrat:
    Mar 28, 2012
    Postări:
    7
    Aprecieri primite:
    18
    :)) , ok atunci cred ca am vrut eu sa fac pe interesantu'
    Porumbel, ruffy și George apreciază asta.
  5. Keent

Keent Shinigami

Înregistrat:
    Mar 28, 2012
    Postări:
    412
    Aprecieri primite:
    1,007
    Karin,este capturată oarecum de către Satul Frunză,momentan.Sasuke s-a mai "moleşit" mai pe româneşte să zicem,după ce i-a mai zis câteva Itachi. :)
    Să ştii că ar fi o posibilitate ca Sasuke să obţină celulele primului Hokage,ar fi un avantaj uriaş.

Mă întreb dacă Madara o să se întâlnească cu Sasuke.. Oare va observa că este un Uchiha fară ca Sasuke să-şi arate Sharinganul?
    Dacă aţi văzut Anime,fratele mai mic al lui Madara,seamănă oarecum cu Sasuke. Nu vi se pare şi voua? :D

P.S - Scuze dacă am dat-o puţin în off-topic,doar cer alte păreri.
    Porumbel, ruffy, UCHIHA și 1 alte persoane apreciază asta.
  6. Instinkt

Instinkt Shinigami

Înregistrat:
    Mar 28, 2012
    Postări:
    180
    Aprecieri primite:
    522
    Isi va da seama Madare banuiesc ca e si un ninja de tip senzor(ar fii imposibil sa nu fie) ar simtii cheakra si setea de razbunare a familiei Uchiha
    ruffy și George apreciază asta.
  7. razzor

razzor Jonin

Înregistrat:
    Mar 27, 2012
    Postări:
    166
    Aprecieri primite:
    276
    De karin momentan nu se stie nimic, din ceea ce a spus kabuto despre ea in timp ce se lupta cu sasuke si itachi era prizoniera acestuia pentru experimentele sale, pentru a-i exploata chacra, ca dupa cum se stie chacra uzumaki este una speciala si foarte cautata.
  8. IGOR

IGOR Ninja

Înregistrat:
    Jul 12, 2012
    Postări:
    8
    Aprecieri primite:
    21
    cineva spunea ca in pergament e scris cum sa invii clanul uchiha
    :) acolo e scri cum sa obtii susano coplet , daca ati observat madara cind a prnit susano complet avea si picioare iar susano lui sasuke nu are picioare si numai stiu eu ce ... acolo e scris cum sa obtii aceasta putere
  9. Bonsai

Bonsai Chunin

Înregistrat:
    Mar 27, 2012
    Postări:
    38
    Aprecieri primite:
    217
    Nu inteleg ce e asa special sa invii clanul Uchiha? Edo tensei functioneaza si pe ei, dovada Madara. Corpurile lor sunt ingropate in satul Frunza, deci nu e greu sa faci rost de ADN ptr Edo Tensei. Pergamentul este un upgrade pentru Sasuke, Naruto deja si-a marit cu mult puterile de la ultima confruntare dupa moartea lui Danzou, Sasuke -Mangekiou Sharingan si Naruto era doar in sannin mode, acum a trecut de la sannin mode la modul bestie primitiva (modul acela galben, nu tin minte sa aiba vreo denumire anume) si chiar modul bestie cu 9 cozi aproape complet. Sa nu-mi spuneti de EMS lui Sasuke, e un fleac pe langa ce are Naruto, cu EMS doar nu orbesti si Susanno foloseste amaterasu in loc de arbaleta, mare chestie, Susanno lui Itachi era mai puternic cu oglinda si sabia lui. Deci pe scurt, pergamentul contine 100% un upgrade de putere pentru Sasuke, in nici un caz invierea clanului Uchiha, Edo tensei era de ajuns pentru a doua optiune.
    SKisM, ruffy și George apreciază asta.
  10. razzor

razzor Jonin

Înregistrat:
    Mar 27, 2012
    Postări:
    166
    Aprecieri primite:
    276
    De unde stii tu ca contine un upgrade pt sasuke ? Din manga nu reiese acest lucru si nici ca e secretul invierii cuiva cum zic altii. Ceea ce spune in manga este ca contine informatii despre trecutu clanul uchiha.
  11. UCHIHA

UCHIHA Shinigami

Înregistrat:
    Mar 28, 2012
    Postări:
    582
    Aprecieri primite:
    1,777
    Karin este tinuta prizioniera de catre cei din Konoha acolo unde o interogheza aia(am uitat cum le spune stiu ca e unu cu o taietura pe fata si cu un ochi acoperit parca si inca unii),dar din ce ne-a aratat ultima data se pare ca si ea isi croieste un drum spre evadare.
  12. comyMaster

comyMaster Chunin

Înregistrat:
    Mar 28, 2012
    Postări:
    10
    Aprecieri primite:
    38
    Cred ca e prima oara cand il vedem pe Orochimaru serios si multumim Shinobi pentru capitol.
    SKisM, ruffy și George apreciază asta.
  13. Bonsai

Bonsai Chunin

Înregistrat:
    Mar 27, 2012
    Postări:
    38
    Aprecieri primite:
    217
    Defapt am dat cu presupusul, nu zice nicaieri ce contine. Defapt, te rog, intr-o maniera non provocatoare, sa-mi arati / zici unde scrie ca e despre trecutul Uchiha in acel pergament. Poate mi-a scapat acest aspect, desi ma indoiesc.
  14. UCHIHA

UCHIHA Shinigami

Înregistrat:
    Mar 28, 2012
    Postări:
    582
    Aprecieri primite:
    1,777
    Cand l-ai vazut pe Orocimaru comportandu-se neserios ??Mai ales cand stie ca daca sta pe langa Sasuke poate are o sansa sa ii i-a corpul,sa il prinda pe Sasuke in offsaid .Sa nu crezi ca daca Orocimaru a acceptat sa il duca pe Sasuke in acel loc ,gata, Orocimaru nu ii mai face nimic lui Sasuke.Sigur planuieste el ceva.;)
  15. razzor

razzor Jonin

Înregistrat:
    Mar 27, 2012
    Postări:
    166
    Aprecieri primite:
    276
    Prin simpla deducere din replica lui sasuke din acest capitol si anume:"Eu nu stiu multe. Vreau sa aflu totul de la ei". Din asta reiese ca in pergament sunt niste nume ale unor indivizi care ar putea sa-i dea lui sasuke informatiile pe care le cauta despre clan si despre viata lui itachi.
  16. Bonsai

Bonsai Chunin

Înregistrat:
    Mar 27, 2012
    Postări:
    38
    Aprecieri primite:
    217
    Nu reiese asa ceva,iti dai si tu cu presupusu', pur si simplu poate fi vorba si despre modul in care Madara a obtinut Rinnegan. Numai ai ce sa afli despre viata lui Itachi, Itachi si-a facut iesirea intr-un mod placut din acest manga. Si apoi eu cred ca tu nu ai citit bine commentu' de la care a inceput discutia noastra. Cineva zicea ca in pergament e vorba despre cum invii clanul Uchiha, eu unu am adus contra-argumente, e prea banala ipoteza asta.
  17. razzor

razzor Jonin

Înregistrat:
    Mar 27, 2012
    Postări:
    166
    Aprecieri primite:
    276
    Ai dreptate mi-am dat cu presupusul si se pare ca nu am mentionat in comentariile anterioare acest lucru, dar daca ne gandim putin nu informatiile despre itachi si despre calnul uchiha il intereseaza pe sasuke ? Sigur ca ar putea contine mai mult decat atat acel pergament dar cred ca momentan adevarul despre viata lui itachi il intereseaza pe sasuke in mare parte.
    ruffy, George și Bonsai apreciază asta.
  18. astral

astral Amiral

Înregistrat:
    Apr 14, 2012
    Postări:
    948
    Aprecieri primite:
    2,309
    Multumesc
  19. IGOR

IGOR Ninja

Înregistrat:
    Jul 12, 2012
    Postări:
    8
    Aprecieri primite:
    21
    Uchiha acel jonin se numeste Ibichi

cineva mai sus spunea ca in pregament e scris cum a obtinut madar rinegan am sa exlic eu cum a facut el asta :
    rikudou avea puterea yin yang iar fiilor sai lea impartit putreile adica unuia ia dat puterea yin ( puterea de viata , vitalitatea (senju) ) si celulalt yang (puterea imaginatiei putere spirituala (uchiha) ) madara a facut rost de puterea lui hashirama adica puterea yin (cum a fost introdusa la yamato) el acum avind aceste doua puteri este un rikudo sinin si el ... intrun fel daca lui hashirama iar fi implantat cineva SHARINGAN puterea sa vitala evolua acest sharingan nu doar pina la MS (cum a facut kakashi) ci il evolua pina la rinnegan ... inca nu sa explicat asta dar sunt sigur da asta !!! :) si nu ma atacati pt ca eu citesc ft atent si daca aveti dubii in ceea ce spun mai uitativa odata la seriile in care tobi discuta cu naruto in tara de fier ... nu mai tin minte nr. episoadelor ... acolo este explicat o parta in aceasta teorie a mea ...doar trebue sa iti lucreze putin minte si iti dai seama ....

Editat de Dominik > DUBLU POST E INTERZIS / CITESTE REGULAMENTUL

ceia ce e posibi ca si clanul uzumachi ar putea deveni rikudo pt ca ei au o forta vita la fl ca si senju ... deci si ei ar pute evolua un sharingan pina la rinnegan ...

aici ma si pune pa ginduri oare tobi ce ia implantat lui nagat ia implantat SHARINGAN sau el a luat rinneganul lui madara gat evoluat ...
    ruffy, razzor, George și 1 alte persoane apreciază asta.
  20. UCHIHA

UCHIHA Shinigami

Înregistrat:
    Mar 28, 2012
    Postări:
    582
    Aprecieri primite:
    1,777
    Asa ca aveam in cap imaginea cu el insa nu imi aminteam cum ii spune.:)
  21. Keent

Keent Shinigami

Înregistrat:
    Mar 28, 2012
    Postări:
    412
    Aprecieri primite:
    1,007
    Ăla se numeşte Morino Ibiki.
    UCHIHA, ruffy și George apreciază asta.
  22. GyX11

GyX11 Chunin

Înregistrat:
    Apr 11, 2012
    Postări:
    6
    Aprecieri primite:
    27
    nu inteleg ce scri:))) scrie corect....

Edit de DarkMadara: Off topic, citeste regulamentul.
  23. IGOR

IGOR Ninja

Înregistrat:
    Jul 12, 2012
    Postări:
    8
    Aprecieri primite:
    21
    citeste si de la pagina 4 comenturile mele si ai sa intelegi
  24. rorothekid

rorothekid Shinigami

Înregistrat:
    Mar 28, 2012
    Postări:
    426
    Aprecieri primite:
    1,219
    e cam grabit igor...cred ca vroia sq zica daca tobi ia implantat lui nagato sharingan sau rinneganul lui madara...tobi ia implantat rinneganul lui madara de aceea nagato nu putea utiliza susanoo amaterasu tsukuyomi...pt a atinge stadiul de rinnegan e nevoie de suferinta...pt ms nu trebuie sa iti omori prietenul cel mai bun, asta e inventia lui tobi, pt ca sasuke si itachi nu au omorat pe nimeni...pt EMS ne e neaparata nevoie de ochii unui frate,adica cei care nu au frati nu pot avea EMS? Madara a obtinut MS ca toti ceilalti(sasuke, itachi, izuna)...in urma suferintelor din luptele pe care le.au avut...dupa sia tansplantat ochii fratelui sau si a obtinut EMS, iar dupa lupta finala cu hashirama a obtinut celulele lui iar mai tarziu inainte sa moara a obtinut rinnegan...singurele cuvinte in care nu a mintit tobi au fost acelea cand a zis ca sharinganul sun blestemati din cauza ca evolueaza greu...
  25. IGOR

IGOR Ninja

Înregistrat:
    Jul 12, 2012
    Postări:
    8
    Aprecieri primite:
    21
    tsukuyomi si amateratsu sunt o limita in singe, daca madara are puterea lui hashirama asta nu inseamna ca are toate tehnicile sale ... compara puterea lui yamato si a lui madara vorbind doar cum utilizeaza ei lemnul ... madara are si tehnica padurea florilor dar la yamato inca nu am vazut ceva asemanator ...

madara e la fel ca fratii aur si argint cum au ei o parte din puterea vulpii asa si madara are o parte din puterea lui hashirama ....

Editat de Dominik > DUBLU POST INTERZIS, mai viziteaza si regulamentul putin!
    ruffy, razzor și George apreciază asta.
Statusul discuţiei:
Închis pentru mesaje viitoare.

Distribuie